Nowy numer 33/2020 Archiwum

Kościół trwa i żyje

Ksiądz Krzysztof Kocz mówi, że być może tegoroczne pielgrzymowanie będzie inne niż dotychczas, ale to nie znaczy, że Bóg nie chce obdarować nas łaskami.

Krzysztof Król: Pielgrzymka z powodu epidemii odbędzie się głównie w duchowym wymiarze i ograniczy się do jednodniowych wędrówek, ale Ksiądz z kilkoma osobami wybiera się pieszo na Jasną Górę. To prawda?

Ks. Krzysztof Kocz: Na spotkaniu przewodników grupy zielonogórskiej padł taki pomysł, aby choć w małej grupie podtrzymać pielgrzymkową tradycję. Postanowiliśmy wyruszyć tym samym szlakiem i według tego samego grafiku, jakim co roku idzie zielonogórska pielgrzymka. Oprócz mnie pójdą też ks. Radosław Szymański, ks. Łukasz Sławiński i ks. Tomasz Westfal, a także lekarz. Chcemy to kontynuować, aby diecezjalna wędrówka do Czarnej Madonny nie została przerwana i choć taka grupa przeszła 38. Pieszą Pielgrzymkę z Zielonej Góry na Jasną Górę.

Można do was dołączyć?

Tak. Chętni mogą do nas dołączyć na jeden dzień, ale bez możliwości noclegu i wyżywienia. Oczywiście konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie i przestrzeganie wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Przede wszystkim jednak zapraszamy do wspomnianych jednodniowych pielgrzymek, które odbędą się 1 i 8 sierpnia z Zielonej Góry do Otynia. Proponujemy też autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę. Wszystkie szczegóły znajdują się na naszej stronie internetowej.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama