Nowy numer 31/2020 Archiwum

Chrześcijańskie granie przy katedrze

Zespół Nowonarodzeni, na co dzień związany z gorzowską parafią braci kapucynów, zaprasza 26 lipca na koncert przy katedrze. Wszystko w ramach inicjatywy "Dobry wieczór Gorzów", która tego lata odbywa się w mieście nad Wartą.

To cykl koncertów różnych wykonawców, m.in. muzyków Filharmonii Gorzowskiej, aktorów Teatru im. Juliusza Osterwy czy orkiestr dętych. - Jesteśmy dumni, że na tę listę jako jedyny zespół wykonujący muzykę chrześcijańską wpisali się również Nowonarodzenii - podkreśla Anita Bohdanowicz.

- Zaprezentujemy utwory, które z uwagi na współczesne brzmienie nie kojarzą się z szeroko rozumianą muzyką sakralną, a jednak są nośnikami wartości chrześcijańskich. Pośród autorów pieśni, które będziemy wykonywać, warto wymienić chociażby: Rona Kenoly czy zespoły: Hillsong Young&Free, Planetshakers, bądź Newsboys - dodaje Katarzyna Sikorska.

Koncert odbędzie się na placu katedralnym 26 lipca o godz. 17.00.

Dlaczego warto przyjść? - Ponieważ to jedna z niewielu okazji w naszym mieście, by poza murami kościoła usłyszeć profesjonalne wykonanie muzyki chrześcijańskiej w nowoczesnej odsłonie - zapewniają Anita i Katarzyna.

Koncert to inicjatywa Miasta Gorzów i Zjednoczonych Sił Kultury.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama