Nowy numer 33/2020 Archiwum

Drugi dzień pielgrzymki na Jasną Górę

Trwa IX Rowerowa Pielgrzymka Głogowska na Jasną Górę. Drugiego dnia pątnicy na dwóch kółkach przejechali z Obornik Śląskich do Wołczyna.

Za nami drugi dzień pielgrzymowania. Po drodze zatrzymaliśmy się sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy. Tutaj także mieliśmy Mszę św.

Następnie wyruszyliśmy do Łoziny, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Kolejne miejscowości, które odwiedziliśmy, to Smardzów, Solniki Wielkie, Lubska, Domaszowice. Szczególne podziękowania kierujemy do mieszkańców Łoziny i Solnik Wielkich, którzy ugościli nas poczęstunkiem.

Przez cały dzień pogoda bardzo nam dopisywała. Mocno świeciło słońce, ale wiał chłodny wiatr, dzięki czemu odczuwalna temperatura była bardzo przyjemna. Przez dwa dni udało nam się przejechać bez większych awarii rowerów i wywrotek na rowerach.

Wspólnota pielgrzymkowa zawiązuje się coraz bardziej, coraz lepiej poznajemy współuczestników i nawiązują się nowe relacje.

W naszych rozważaniach rekolekcyjnych tematem przewodnim było podążanie za wolą Bożą. Poruszaliśmy także temat decyzji, jakie podejmujemy, poczynając od tych codziennych po bardziej życiowe. Czy te decyzje są wyborem Boga czy nie? Czy wybieramy dobro czy zło? Nasz dzień zakończył się adoracją Najświętszego Sakramentu w Wołczynie w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, którą prowadzą bracia kapucyni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama