Nowy numer 49/2020 Archiwum

Pątnicy z Gorzowa Wlkp. poszli do Bledzewa

8 sierpnia sprzed gorzowskiej katedry wyruszyła druga jednodniowa wędrówka w ramach 38. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę. Tym razem pątnicy poszli do Bledzewa.

W ubiegłą sobotę pielgrzymi wędrowali do Skwierzyny, a dziś obrali sobie za cel Bledzew. - To miejsce, gdzie cystersi kładli fundament wiary dla chrześcijaństwa na naszych terenach. Oprócz parafii jest tam także dom zakonny Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego - wyjaśnia Krzysztof Kolanowski, przewodnik gorzowskiej pielgrzymki. - Nasza dzisiejsza intencja to przede wszystkim prośba o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych dla naszej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej - dodaje.

Podobnie jak w ubiegłym tygodniu nie zabrakło chętnych do pielgrzymowania. Nie wszystkim siły pozwoliły na pielgrzymowanie, ale i tak postanowili choć na chwilę zostać częścią pielgrzymki. - Dziś nie mogę iść, ale chciałam choć pożegnać pielgrzymów, bo serce nie pozwoliło mi zostać w domu. Byłam na pielgrzymce już 22 razy. Zachęcam każdego, kto może, do wędrówki do Maryi. To daje człowiekowi mnóstwo siły - wyjaśnia pani Irena.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama