Nowy numer 48/2020 Archiwum

Żary. Odwiedziny św. Michała Archanioła

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Żarach od 15 do 16 sierpnia przeżywała nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano.

Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła parafianie i przybyli goście wypraszali potrzebne dla siebie łaski oraz zawierzali swoje rodziny.

Duchowym przewodnikiem w tym czasie był ks. Rafał Szwajca CSMA.

Miejscowy proboszcz starał się, by uroczystość peregrynacji odbyła się przy okazji parafialnego odpustu. - To był święty czas. Widziałem wzruszenie, patrzyłem na ludzi gorliwie modlących się przed obliczem św. Michała Archanioła. Wierni nawiedzali świątynię, korzystali z sakramentu pokuty. Wierzę w owoce tej peregrynacji - podkreśla ks. Paweł Konieczny.

- Wierni mieli możliwość przeżycia szczególnego czasu mocy i łaski. Ludzie wyrażali wdzięczność za tę inicjatywę, ale to ja pragnę podziękować wszystkim, którzy skorzystali z tego czasu, ponieważ obecność ludzi trwających na modlitwie zbudowała mnie - dodaje.

Na zakończenie nawiedzenia była możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła.

Żary. Odwiedziny św. Michała Archanioła   Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła to były wyjątkowe rekolekcje. Archiwum parafii
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama