Nowy numer 39/2020 Archiwum

Spływ kajakowy na rozpoczęcie nowego roku formacji ministrantów i lektorów z Żagania

12 września ministranci i lektorzy z parafii pw. Wniebowzięcia NMP z Żagania wzięli udział w spływie kajakowym rzeką Kwisą. Spływ był okazją do poznania nowego opiekuna - ks. Łukasza Bajcara, który też przysłał nam tę relację.

Wspólne zmagania rozpoczęliśmy zbiórką i wspólnym przejazdem na miejsce spływu. Trasa liczyła ok. 10 km z Łozów do Trzebowa.

Na początku odbyło się szkolenie dotyczące posługiwania się wiosłem i zachowania w sytuacji zagrożenia. Płynęliśmy dwuosobowymi kajakami w trzech małych grupach. Rzeka była wyjątkowo czysta, a promienie słońca uderzające w tafle wody pozwalały dokładnie zobaczyć, co kryje się na dnie.

Podczas samego spływu towarzyszyło wszystkim podekscytowanie i radość z powodu pięknych widoków i pokonywanych na każdym etapie przeszkód. Około godz. 14, po dwóch godzinach wiosłowania, dotarliśmy szczęśliwie do Trzebowa. Było kilka trudnych miejsc, a nawet wywrotek, ale wszyscy dotarli szczęśliwie i bezpiecznie.

Po dotarciu na brzeg czekało już na nas ognisko. Pieczone kiełbaski, sałatki i dobre pieczywo uzupełniło niedobory energii stracone podczas spływu.

Po odpoczynku ostatnim akcentem była wspólna Eucharystia, która odprawiona była w nietypowym miejscu, bo na kajaku, a w zasadzie - na trzech. Pomimo zmęczenia towarzyszyło wszystkim wyraźne przejęcie.

Spływ był okazją do oficjalnego rozpoczęcia roku formacyjnego dla Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej parafii (...). W sportowych i duchowych zmaganiach wzięło udział 36 osób, w tym także rodzice ministrantów i lektorów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama