Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zachęcam każdego rodzica

„Różańcowa Pani nieba i ziemi” – to hasło tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Róż Żywego Różańca oraz Apostolstwa Margaretka do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, która odbędzie się 3 października.

Tytułem konferencji, która zostanie wygłoszona podczas diecezjalnej pielgrzymki, jest fragment znanej pieśni „Różańcowa Pani nieba, ziemi (…) Do Ciebie się cały świat ucieka,/ Przez Różaniec Twej pomocy czeka”.

– Nie od dziś wiadomo, że modlitwa różańcowa to szczególny oręż w najtrudniejszych sytuacjach – mówi ks. Piotr Bortnik, kustosz rokitniańskiego sanktuarium. – Ludzie klękali z różańcem w ręku w czasie pokoju i wojny, wzywali orędownictwa i pomocy Maryi w sytuacjach, które wydawały się bez wyjścia, i Ona nigdy nie zostawiła swoich dzieci w potrzebie. Dlatego już teraz, zapraszając na tegoroczną pielgrzymkę do sanktuarium Pani Cierpliwie Słuchającej, mogę postawić pytanie: „Dla kogo Żywy Różaniec?”. I od razu odpowiem z wewnętrznym mocnym przekonaniem: dla każdego, kto chce się modlić, kto potrzebuje się modlić i kto nie umie się modlić, ale nie chce być sam. Do Matki każde dziecko powinno uciekać się jak najczęściej, a teraz w czasie panującej pandemii szczególnie – dodaje.

W każdej parafii naszej diecezji jest przynajmniej kilka róż Żywego Różańca z długoletnim stażem. – To siła modlitwy, której nie można lekceważyć – zauważa ks. Bortnik. – W ostatnim czasie coraz częstsza jest praktyka modlitwy rodziców za dzieci, szczególnie w czasie przygotowania do I Komunii Świętej. To nowa droga, całkowicie oddolna i duża szansa na odrodzenie modlitwy różańcowej w naszych rodzinach. Zachęcam do podjęcia jej każdego rodzica i oczywiście zapraszam do odwiedzin u Matki Cierpliwie Słuchającej, aby Różańcowej Pani nieba i ziemi powierzyć swoje małżeństwo, dzieci i całą rodzinę – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama