GN 47/2020 Archiwum

Zmarł ks. Janusz Malski

W wieku 63 lat odszedł do Domu Ojca moderator generalny Cichych Pracowników Krzyża - ks. Janusz Malski. Taką informację na swojej stronie internetowej podała wspólnota Cichych Pracowników Krzyża.

"Z wielkim żalem, jak i z wielką wdzięcznością Panu Bogu za życie i kapłaństwo ks. Janusza, pragniemy poinformować, że dziś rano w wieku 63 lat odszedł do Domu Ojca nasz Przełożony Generalny ks. Janusz Malski" - taką informację na swojej stronie internetowej podała 5 października wspólnota Cichych Pracowników Krzyża.

Ks. Janusz Malski urodził się w 1957 roku. W 1978 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu. Po trzech latach studiów wstąpił do wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża, w której przyjął konsekrację, a w 1985 roku święcenia kapłańskie. W 1997 roku został przełożonym nowo powstałego Domu „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II w Głogowie.

Stowarzyszenie Cichych Pracowników Krzyża jest ruchem założonym w 1980 roku przez ks. prałata Luigiego Novarese i s. Elwirę Miriam Psorulla. Jego członkami są duchowni i świeccy, którzy całkowicie poświęcili się Bogu.

W 2012 roku został wybrany moderatorem generalnym Cichych Pracowników Krzyża na świecie. W 2018 roku walne zgromadzenie wszystkich członków międzynarodowej wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża wybrało go ponownie na tę funkcję.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama