Nowy numer 3/2021 Archiwum

Port rozbitków

Stanisław Szuflak podkreśla, że z Bogiem łatwiej sobie poukładać nowe, trzeźwe życie.

Krzysztof Król: Wkrótce w rokitniańskim sanktuarium odbędą się kolejne rekolekcje trzeźwościowe. Przypomnijmy, co to za czas i dla kogo?

Stanisław Szuflak: To rekolekcje dla osób uzależnionych i współuzależnionych, więc mogą w nich wziąć udział całe rodziny. Bardzo nam na tym zależało, aby jak najszybciej je wznowić po przerwie związanej z pandemią, tym bardziej że nie odbywały się mityngi i dla osób trzeźwiejących to był bardzo trudny czas. Dziękujemy z całego serca księdzu kustoszowi ks. P. Bortnikowi za otwartość i przyjęcie nas w tym niełatwym dla wszystkich czasie.

Ale to nie pierwsze rekolekcje po przerwie?

Tak. Zorganizowaliśmy je już w sierpniu i we wrześniu. Co ciekawe, wiele osób wzięło w nich udział po raz pierwszy. Teraz zapraszamy na rekolekcje od 16 do 18 października, które poprowadzi o. Kazimierz Golec OFM Cap z Nowej Soli. Planujemy też kolejne od 6 do 8 listopada, które poprowadzi ks. Marek Dziewiecki. Oczywiście stosujemy się do wszystkich wymogów sanitarnych, jakie panują w tym czasie, i jestem pozytywnie zbudowany, że uczestnicy rekolekcji wszystkie te obostrzenia przyjmują z życzliwością i odpowiedzialnością.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama