GN 3/2021 Archiwum

Liczenie wiernych już w niedzielę

W najbliższą niedzielę, 18 października, w całej Polsce odbędzie się tzw. liczenie wiernych. W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zostanie przeprowadzone podczas wszystkich Mszy św. zarówno w kościołach parafialnych, jaki filialnych.

Zebrane w tym dniu dane zostaną później opracowane przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego, który następnie przedstawi statystykę frekwencji na niedzielnej Mszy św. oraz przyjmowania komunii św. dla całej Polski i dla poszczególnych diecezji. Publikacji opracowanych danych za rok bieżący można się spodziewać za około półtora roku roku.

Badania te są w Polsce prowadzone systematycznie od 1980 r. Najnowsze opublikowane dane dotyczą roku 2018. W niedzielnej Mszy św. w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej uczestniczyło wówczas 27,3 proc. zobowiązanych do tego wiernych (średnia dla Polski – 38,2 proc.). Do komunii św. przystępowało natomiast 13,1 proc. (średnia dla Polski 17,3 proc). Oznacza to, że po drobnym wzroście tych wskaźników w roku 2017 r., w następnym okresie zanotowano ponownie ich niewielki spadek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama