Nowy numer 39/2023 Archiwum

Szpital tymczasowy w Zielonej Górze

Szpital tymczasowy będzie mieścił się w powstającym Centrum Matki i Dziecka w Zielonej Górze. Poinformowali o tym 20 października wojewoda Władysław Dajczak i marszałek Elżbieta Polak. Znajdzie się tam 150 dodatkowych miejsc dla mieszkańców województwa zakażonych koronawirusem.

Zdecydowano się na powstające Centrum Matki i Dziecka w Zielonej Górze. – To inwestycja samorządu województwa, która jest już na etapie końcowym. Uznaliśmy wspólnie, że bardzo rozsądnym rozwiązaniem jest wykorzystanie właśnie tej lokalizacji, która w ok. półtora miesiąca może być gotowa do przyjmowania pacjentów. Wstępnie szacujemy, że może być to 150 łóżek, w tym 15 łóżek respiratorowych – poinformował na konferencji prasowej wojewoda Władysław Dajczak.

– Wspólnie zdecydowaliśmy, że propozycja wykorzystania Centrum Matki i Dziecka jako szpitala tymczasowego jest merytorycznie najlepsza. Trzeba to zrobić szybko – podkreśliła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Wojewoda i marszałek zaapelowali do mieszkańców o stosowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w trwającej pandemii: zachowanie dystansu, dezynfekowanie rąk i noszenie maseczki.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o rekordowej liczbę zakażeń w województwie lubuskim – było ich 236. Zmarły też dwie kolejne osoby.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast