GN 47/2020 Archiwum

Zmarł ks. Józef Białasik

Parafia pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku poinformowała, że 26 października zmarł - pochodzący ze Zbąszynka - ks. Józef Białasik, który od 1993 roku posługiwał jako misjonarz w Boliwii.

Ksiądz Józef Białasik urodził się 2 października 1955 roku. 25 maja 1986 roku został wyświęcony w gorzowskiej katedrze po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.

Pracował jako wikariusz w kilku parafiach diecezji, rozpoczynając w Parafii w Jasieniu, Kostrzynie n/O, Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze. Następnie pracował w Parafii NMP Królowej Polski w Świebodzinie, Pszczewie i Pile.

Swoją pracę misyjną w Boliwii rozpoczął w 1993 roku. Posługiwał kolejno w Laja en El Altiplano, Aiquile, Omereque, Chapare Eutre Rios.

W latach 2001-2011 był proboszczem w parafii Santa Rosa de Roca w pobliżu większego miasta Santa Cruz, w tropikalnej części Bolowii..

Od 25 grudnia 2011 roku rozpoczyna pracę jako Proboszcz parafii pw. Jezusa Robotnika w Oruro, a od lutego 2015 roku w Parafii pw. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Santa Cruz.

(Na podstawie profilu fb - Parafia pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku)

Czytaj także: Boliwijski misjonarz zmarł na COVID-19

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama