GN 47/2020 Archiwum

Zaczynam patrzeć na Boga

Czy tylko niedziela ma być poświęcona Bogu? A dlaczego by jeszcze w czwartek Go nie uwielbiać?

Tak jest w strzeleckiej kolegiacie, gdzie w każdy czwartek odbywa się czuwanie uwielbieniowe. Rozpoczyna je Msza św. o godz. 18, a po niej jest adoracja Najświętszego Sakramentu.

Spotkania we wrześniu ubiegłego roku zainicjował tutejszy wikariusz ks. Adam Skubis. – To czuwanie modlitewne prowadzone w duchu uwielbienia Boga za Jego obecność w naszym życiu, w życiu naszych rodzin i naszych parafii – wyjaśnia ks. Marcin Woźniak, odpowiedzialny za czuwania po zmianie wikarych. – W centrum naszego spotkania jest Chrystus wystawiony w Najświętszym Sakramencie. Są śpiewy, są rozważania oparte na Piśmie Świętym. Ale jest także czas na ciszę, aby przemyśleć ważne kwestie w swoim życiu i porozmawiać szczerze z Bogiem. To zawsze jest potrzebne, a jeszcze bardziej teraz, kiedy przeżywamy wiele trudności w wyznawaniu wiary i mamy utrudniony dostęp do świątyń – dodaje.

W prowadzenie czuwań chętnie włączają się świeccy. – Ksiądz wiedział, że gram na gitarze i jestem zaangażowana przy parafii, więc zapytał, czy pomogę. Zdecydowałam się i nie żałuję. Te spotkania dają mi siłę i radość do życia. Tutaj uwielbiamy Boga za wszystko, co się dzieje w naszym życiu – podkreśla Maria Ostałowska. – To uwielbienie pomaga przetrwać trudne chwile, jak chociażby czas pandemii, ponieważ tutaj można oderwać swoje myśli od przyziemnych spraw i skupić się na Bogu. Nie myśli się o tych wszystkich trudnych sprawach z takim lękiem, ale z nadzieją – dodaje Beata Kęszczyk. Każdy, kto nie uczestniczy osobiście w czuwaniu, może się duchowo łączyć poprzez transmisję na żywo na profilu FB wspólnoty: Wspólnota Uwielbienia Strzelce Krajeńskie. Prowadzi je Konrad Lemieszko. – Uwielbienie sprawia, że zaczynam patrzeć na Boga, a nie na siebie. To jest wieczór zarezerwowany dla Pana Boga, zawsze czekam na czwartek – podkreśla Konrad.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama