GN 47/2020 Archiwum

Głogów. Modlitwa przy figurze i relikwiach św. Apostoła Judy Tadeusza

W liturgii przypada dziś wspomnienie świętych Szymona i Judy Tadeusza. Z tej okazji parafia pw. Bożego Ciała w Głogowie zaprasza na nabożeństwo do św. Judy Tadeusza - patrona spraw trudnych.

Kult św. Judy Tadeusza był żywy w wielu krajach, także w Polsce, szczególnie w XVIII wieku. W kościele Bożego Ciała w Głogowie kaplica z ołtarzem św. Judy Tadeusza istnieje od 1729 r. Na przełomie października i listopada odprawiano w niej dziewięciodniowe nabożeństwo do patrona spraw trudnych. Na przestrzeni wieków wielu wiernych doświadczyło, że nabożeństwo do Judy Tadeusza i jego wstawiennictwo znajduje u Boga wysłuchanie, nawet w takich okolicznościach, gdy według ludzkiej rachuby nie ma już żadnej nadziei. U tego świętego wierni przez wieki szukali pomocy w chorobach, w najcięższych pokusach, w najbardziej zakorzenionych złych nałogach, w uciskach, smutkach, niedostatku, w zniewadze, w ubóstwie, w rozpaczy, w okolicznościach, gdzie w ogóle pomoc wydała się już niemożliwą.

Do tradycji nabożeństw w kaplicy św. Judy Tadeusza w naszym kościele powrócono 3 sierpnia 1921 roku, kiedy to została pobłogosławiona nowa figura świętego, w której apostoł przedstawiony jest z maczugą – atrybutem męczeńskiej śmierci, oraz księgą w dłoni jako autor Listu św. Judy. Po wojnie nabożeństwa te wznowione zostały po odbudowie kościoła w 1967 r. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Niech towarzyszą jej szczególne intencje: o pojednanie w narodzie, za wszystkich polityków, za rodziny spodziewające się dzieci, o poszanowanie wszelkiego życia, za rodziców, którzy utracili swoje dzieci, za rodziców, którzy wychowują dzieci niepełnosprawne, o mądrość i chęć poszukiwania prawdy dla wszystkich zabierających głos w trwającym sporze.

Nabożeństwo rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama