Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jasień. Caritas rozdała maseczki i płyn do dezynfekcji dla seniorów

"Maseczka dla seniora i sąsiada" - to akcja Caritas z parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Jasieniu, która odbyła się w niedzielę 8 listopada.

Parafialny zespół Caritas rozdał bezpłatnie 120 buteleczek z płynem do dezynfekcji oraz ponad 750 szt. maseczek. – Z diecezjalnej Caritas dostaliśmy 5 litrów płynu do dezynfekcji oraz 6 paczek maseczek – wyjaśnia Sławomir Kwielicz z PZC.

– Wpadliśmy na pomysł, aby dokupić z własnych środków większą ilość maseczek i płynu, a potem rozprowadzić to wśród seniorów. Akcja przerosła nasze oczekiwania. Zestawy zostały rozdane w kościele filialnym w Jabłońcu oraz w naszym kościele parafialnym podczas dwóch Mszy św. Szczere uśmiechy ludzi mówiły wszystko na temat potrzeby takiej akcji. Poczuli, że ktoś o nich pamięta w tym trudnym czasie pandemii – dodaje.

PZC przy parafii pw. MB Różańcowej istnieje od prawie 20 lat. W obecnym składzie działa od 2015 roku. Zarząd tworzą: Marzena i Sławek Kiewlicz (małżeństwo) oraz Elwira Karolonek i Jolanta Pas, a także 10 wolontariuszy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama