Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wizyta duszpasterska w czasie pandemii

Jak będzie wyglądała wizyta duszpasterska w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej? 26 listopada poinformowała o tym kuria diecezjalna.

Ze względu na stan pandemii tegoroczna wizyta duszpasterska zwana „kolędową” będzie zorganizowana w odmienny sposób.

Zamiast odwiedzin w domach parafian duszpasterze będą zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic lub rejonów parafii na spotkanie kolędowe w kościele. Kolędowanie będzie organizowane po wieczornej Mszy św. z zachowaniem przepisów sanitarnych.

Oprócz śpiewu kolęd spotkanie obejmie czytanie Ewangelii i słowo duszpasterza wraz z informacjami o życiu parafii. Będzie także modlitwa i błogosławieństwo z rozdaniem pamiątkowych obrazków. Uczestnicy zostaną zachęceni do wspólnej modlitwy po powrocie do domu i pokropienia mieszkania wodą święconą zabraną z kościoła.

Proboszcz będzie mógł również zaproponować parafianom, że w szczególnych przypadkach, takich jak błogosławieństwo nowego mieszkania czy odwiedziny osoby chorej lub niepełnosprawnej, istnieje możliwość krótkiej indywidualnej wizyty duszpasterskiej z zachowaniem rygorów sanitarnych. Warunkiem jest jednak wyraźne zaproszenie przez wiernych.

Nowa forma kolędy zostanie omówiona także w liście biskupa diecezjalnego na IV Niedzielę Adwentu.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama