GN 2/2021 Archiwum

Ludzie Eucharystii

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej alumni V roku zostali włączeni do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu, a bracia z roku IV przyjęli posługę akolitatu. Tradycyjnie stało się to w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Liturgii przewodniczył bp Paweł Socha, który przypomina, że akolita pomaga kapłanowi w rozdzielaniu Komunii Świętej i może zanosić ją do chorych. – W ten sposób przygotowuje się do sprawowania w przyszłości Najświętszej Ofiary.

Można powiedzieć o nim, że jest człowiekiem Eucharystii – zauważa biskup. – Natomiast kandydatura to przyrzeczenie, że ostatni czas w seminarium kandydat chce jak najlepiej wykorzystać do przygotowania się do święceń kapłańskich, najpierw do diakonatu, a potem do kapłaństwa. To taka ostateczna decyzja, że chcę być kapłanem – dodaje.

Do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu przyjęci zostali Tomasz Dragańczuk (par. Nawiedzenia NMP w Lubsku) oraz Paweł Marciniak (par. Wniebowzięcia NMP w Lubiszynie). – To bardzo ważny dzień, w którym nie tylko ja, ale przede wszystkim Kościół potwierdza, że jestem powołany do kapłaństwa – podkreśla kleryk Paweł, a kleryk Tomasz dodaje: – To już ostatnia prosta przed przyjęciem diakonatu i chcę ten czas jak najlepiej wykorzystać.

Posługę akolitatu przyjął Rafał Kierczuk (par. Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu) oraz Damian Swiniarek (par. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli). – To kolejny ważny krok na drodze do kapłaństwa – podkreśla kl. Rafał. – Eucharystia to wielka tajemnica i z jednej strony towarzyszy mi poczucie niegodności, a z drugiej wielkie szczęście i radość, że Kościół mi zaufał i będę mógł pełnić tę posługę – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama