Już od 30 lat na moście granicznym łączącym Słubice i Frankfurt nad Odrą odbywa się przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju dla chrześcijan w Niemczech. Mimo pandemii tradycji stało się zadość 22 grudnia.
Jak wszystkie wydarzenia, tak i to odbyło się w bardzo skromnej formie. Po przyjęciu światła na moście granicznym odbyło się nabożeństwo ekumeniczne w Kościele Pokoju. - Niestety w tym roku tylko ja mogłem być przedstawicielem strony przekazującej światło. Podczas nabożeństwa mówiłem o tegorocznym przesłaniu: „Światło Służby” - wyjaśnia ks. Rafał Mocny.
- Zauważyłem, że nasze miasta w tym czasie rzeczywiście służą sobie nawzajem. Kościoły we Frankfurcie, Europejski Uniwersytet Viadrina oraz duszpasterze akademiccy urządzają zbiórki najbardziej potrzebnych środków dla słubickiej lecznicy pełniącej funkcję szpitala jednoimiennego. Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju to też czyn miłosierdzia, który w tym czasie nas łączy. Światło to nadzieja. Dziś mamy szczególny czas ewangelizacji, bardziej czynami miłosierdzia, niż słowami - dodaje.