GN 3/2021 Archiwum

Gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb bp. Dyczkowskiego i bp. Stankiewicza?

Póki co nie jest znana dokładna data pogrzebu śp. bp. Adama Dyczkowskiego i bp. Antoniego Stankiewicza, ale wiadomo, gdzie zostaną pochowani.

Kuria biskupia planuje wspólny pogrzeb obu niedawno zmarłych biskupów: Adama Dyczkowskiego i Antoniego Stankiewicza. - Na razie nie wyznaczamy daty ceremonii, gdyż najpierw konieczne jest sprowadzenie z Rzymu do Polski ciała bp. Antoniego Stankiewicza. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w gorzowskim kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski. Poprzedzi ją czuwanie modlitewne. Natomiast po Mszy św. ciała zmarłych biskupów zostaną przewiezione do katedry gorzowskiej i tam pochowane - wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

- W tej ostatniej części obrzędów pogrzebowych będą mogli wziąć udział wyłącznie biskupi i asysta liturgiczna oraz niewielka delegacja duchowieństwa diecezjalnego, jak również rodziny zmarłych hierarchów - dodaje.

W dniu poprzedzającym pogrzeb, zmarłego bp. Adama Dyczkowskiego pożegnają kapłani i wierni z południowej części diecezji. Czuwanie modlitewne i Msza św. żałobna będzie odprawiona w kościele pw. Ducha Świętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama