Nowy numer 9/2021 Archiwum

Zmarł ks. Artur Godnarski

Dziś nad ranem do domu Ojca odszedł ks. Artur Godnarski, koordynator Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus.

Dzisiaj rano na facebookowym profilu Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji znalazła się taka informacja: „Kochani… Dzisiaj nad ranem ks. Artur Godnarski odszedł do naszego Pana. Prosimy Was pomódlcie się za Niego, Jego bliskich i zachowajcie w sercu serdeczne wspomnienie Człowieka, który całe życie oddał dziełu Nowej Ewangelizacji! Arturze… Odpoczywaj w pokoju!”.

Śp. ks. Artur Godnarski urodził się 3 grudnia 1969 roku. Po ukończeniu liceum zawodowego przy Zespole Szkół Elektrycznych w Nowej Sol i zdaniu egzaminu dojrzałości, w 1988 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu.

Święcenia kapłańskie otrzymał 28 maja 1994 roku w Gorzowie Wlkp. Był wikariuszem parafii pw. Świętej Trójcy i pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gubinie, dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza, członkiem Stowarzyszenia Dyrektorów Katolickich Szkół Ewangelizacji (ACCSE/2000) oraz założycielem i pierwszym przewodniczącym Wspólnoty św. Tymoteusza – Katolickiego Stowarzyszenia w służbie Nowej Ewangelizacji. Był także organizatorem i uczestnikiem wypraw misyjnych – Przystanek Jezus dla Kamerunu (Nkol Avolo), autorem projektu ewangelizacyjnego E2033.pl oraz współzałożycielem Ogólnopolskiej Rady Dyrektorów katolickich kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji. W latach 1999-2013 koordynował Ogólnopolską Inicjatywę Ewangelizacyjną Przystanek Jezus.

W 2011 roku został sekretarzem Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji.

W 2013 roku został mianowany rektorem kościoła pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Gubinie.

W 2020 roku został inkardynowany do archidiecezji łódzkiej.

Zobacz także:

Przystanek Jezus 2013: TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama