Nowy numer 14/2021 Archiwum

Modlitwa o nowe powołania w Rzepinie

W całej diecezji, w każdy pierwszy czwartek miesiąca, wspólnota Przyjaciół Paradyża spotyka się na modlitwie w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzepinie te spotkania mają zawsze uroczysty charakter.

Spotkaniom przewodniczą ks. Damian Wierzbicki i ks. Marcin Marciniak. Wszystko rozpoczyna się Mszą św. w dwóch intencjach. - Pierwszą jest modlitwa w intencji  nowych powołań oraz za przełożonych i alumnów naszego seminarium, a drugą modlitwa w intencji ministrantów z naszej parafii - wyjaśnia ks. Wierzbicki.

- Wierzymy, że to właśnie z grona ministrantów ktoś usłyszy głos: "Pójdź za mną". W czasie procesji wejścia uroczyście wnoszony jest obraz Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich - dodaje.

Po Mszy św. następuje nabożeństwo powołaniowe, które jest związane co miesiąc z konkretnym tematem. - W styczniu dziękowaliśmy Bogu za kapłanów, którzy udzielili nam sakramentu chrztu. Odczytywaliśmy zapisane na kartkach nazwiska kapłanów i modliliśmy się w ich intencji. W lutym przeżywamy temat umiłowania, dlatego pamiątką spotkania są pierścienie z napisem: "W Tobie mam upodobanie". Uświadamiają one, że Bóg ma w każdym z nas upodobanie i prosimy na modlitwie, aby Jezus powołał tych, którzy przez głoszenie Słowa i sprawowane sakramenty będą głosić tę prawdę światu - wyjaśnia wikariusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama