Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Pielgrzymka z Międzyrzecza do Rokitna

Jak w każdą pierwsza sobotę miesiąca, tak i dziś odbyła się pielgrzymka z Międzyrzecza do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Organizuje ją Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi.

Pielgrzymka to odpowiedź na wezwanie Maryi, która w czasie objawień fatimskich powiedziała, że Pan Jezus chce ustanowić na świecie nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca, aby ludzie Ją lepiej poznali i pokochali, a tym, którzy będą z wiarą praktykowali to nabożeństwo, obiecała zbawienie.

Wędrówka do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej ma charakter modlitewny i w jej trakcie pątnicy odmawiają trzy części Różańca, Godzinki ku czci NMP, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię Loretańską. Jest też konferencja duchowego przewodnika ks. Andrzeja Oczachowskiego.

Po przyjściu do Rokitna pątnicy odprawiają nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, wszystko według wskazań z Fatimy: spowiedź św., Komunia św., medytacja, Różaniec. Wszystko w intencji wynagradzającej za pięć zniewag uczynionych Maryi, czyli: za obelgi przeciwko Niepokalanemu Poczęciu; przeciwko Jej Dziewictwu; przeciwko Jej Bożemu Macierzyństwu; za wszystkie te obelgi, przez które usiłuje się otwarcie wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść wobec tej nieskalanej Matki; za bluźnierstwa, które bezpośrednio Ją znieważają w Jej świętych wizerunkach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy