Nowy numer 9/2021 Archiwum

Pielgrzymkowe Drogi Krzyżowe

Przewodnicy i pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki z Zielonej Góry na Jasną Górę zapraszają na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Jeśli nie będziecie mogli być osobiście, to możecie wziąć w nich udział on-line.

Pielgrzymkowe Drogi Krzyżowe powstał z tęsknoty za wspólną modlitwą, za wspólnotą, za ludźmi, których pielgrzymi spotykają w czasie wędrówki.

– Tworzymy jedną wielką rodzinę z którą tym razem chcemy przeżywać nabożeństwa wielkopostne. W ten sposób pragniemy podtrzymać jedność, którą budujemy na naszym pielgrzymim szlaku – wyjaśnia Monika Kasowska.

Drogi Krzyżowe będą prowadzone przez pielgrzymów i księży przewodników poszczególnych grup. – Chcemy w ten sposób dać przestrzeń do wspólnej, grupowej modlitwy, w łączności z całą wspólnotą pielgrzymkową i zarazem przypomnieć wszystkim, że nasze pielgrzymowanie to nie tylko czas od 2 do 12 sierpnia – podkreśla Daria Nowak.

Pielgrzymi zachęcają wszystkich do wspólnej modlitwy i odkrywania tajemnicy Bożej miłości. – Pragniemy piątkowe wieczory wykorzystać do modlitwy za nas wszystkich. Każde spotkanie będzie zakończone Apelem Jasnogórskim w intencji pielgrzymów, duchowych pielgrzymów i tegorocznej pielgrzymki. Zapraszamy do łączenia się z nami on-line lub uczestnictwa w nabożeństwie prowadzonym przez jedną z grup – zachęcają pielgrzymi.

Nabożeństwa będą transmitowane na profilu fb: "Piesza Pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę" w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 20:00:

  • 19.02.2021 r. – Krosno Odrzańskie., kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej (grupa biało-żółta)
  • 26.02.2021 r. – Zielona Góra, kościół pw. Józefa Oblubieńca (grupa biało- zielona)
  • 05.03.2021 r. – Zielona Góra, kościół pw. Ducha Świętego (grupa czerwona)
  • 12.03.2021 r. – Zielona Góra, kościół pw. św. Franciszka (grupa czarno- fioletowa)
  • 19.03.2021 r. – Drzonków, kościół pw. Matki Bożej Ostrobramskiej (grupa biało- czerwona)
  • 26.03.2021 r. – Nowa Sól, parafia pw. Józefa Rzemieślnika (grupa biała)
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama