Nowy numer 24/2021 Archiwum

Wskazania Kurii Biskupiej na Wielki Tydzień i Triduum Paschalne

Jak będą wyglądać kolejne dni Wielkiego Tygodnia? Szczegółowe zalecenia dyrektora Wydziału Duszpasterskiego ks. Roberta Patro.

Wskazania na Wielki Tydzień i Triduum Paschalne 2021 dla duchowieństwa i wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odnośnie do czynności liturgicznych i duszpasterskich w czasie epidemii.

I.    Wstęp
1.    Niniejsze wskazania opracowane zostały na podstawie następujących dokumentów:
a.    Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, Dekret w okresie COVID-19 (II), 2020
b.    Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, Nota do biskupów o i konferencji episkopatów w sprawie celebracji Wielkiego Tygodnia 2021, 17.02.2012.
c.    Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski, Propozycja ujednoliconych wskazań na Wielki Tydzień i Triduum Paschalne 2021 dla duchowieństwa i wiernych Kościoła w Polsce odnośnie do czynności liturgicznych i duszpasterskich w czasie epidemii, 2021
d.    Wspólny komunikat ministra zdrowia i sekretarza generalnego KEP z 24.03.2021, www.episkopat.pl
e.    Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas uroczystości religijnych z 26.03.2021, www.episkopat.pl


II.    Zasady dotyczące obowiązku uczestnictwa i dyspensy
2.    Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa dotyczy wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także katolików przebywających na jej terytorium.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama