Nowy numer 18/2021 Archiwum

Rusza Studium nad Małżeństwem i Rodziną

Kolejna edycja Studium nad Małżeństwem i Rodziną im. bp. Wilhelma Pluty rozpocznie się już w najbliższą sobotę (24 kwietnia) w Zielonej Górze. Można się jeszcze zapisać.

Iwona Nowak, diecezjalny doradca życia rodzinnego, o Studium nad Małżeństwem i Rodziną:

Na zajęcia w studium składają się wykłady, warsztaty i konwersatoria mające na celu pogłębienie wiedzy o małżeństwie i rodzinie w aspekcie teologii i etyki katolickiej oraz współczesnych nauk o człowieku – psychologii, pedagogiki, socjologii, prawa i medycyny. W ramach studium realizowany będzie certyfikowany kurs rozpoznawania płodności I i II stopnia prowadzony przez instruktorów NPR. Propozycja nauki w studium skierowana jest do wszystkich, którzy chcą pogłębić refleksję nad życiem i rozwojem człowieka w małżeństwie i rodzinie, a zdobytą wiedzę pragną wykorzystać we własnym życiu (polepszenie jakości więzi rodzinnych), bądź pomagać innym. Ukończenie studium daje kwalifikacje do zaangażowania się i pracy w parafialnym poradnictwie rodzinnym.

Wymogiem kwalifikacyjnym jest posiadanie świadectwa maturalnego. Studium trwa 3 semestry, a zajęcia odbywają się średnio raz w miesiącu od 9.00 do 16.00 w soboty. Forma zajęć będzie zależna od sytuacji pandemicznej. Więcej informacji: 666 028 232 lub doradca.zgora@gmail.com.

Zapisy: www.dlarodziny.zg.pl (zakładka: studium).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama