Nowy numer 38/2021 Archiwum

Diecezja ma nowego ekonoma

Dyrektorem Wydziału Ekonomicznego Kurii Diecezjalnej został ks. Rafał Tur, dotychczasowy wicedyrektor tego wydziału. Nominację odebrał 1 lipca z rąk bp. Tadeusza Lityńskiego.

Jestem wdzięczny biskupowi za tę nominację i będę starał się mądrze gospodarować dobrami, aby zapewnić środki, które są konieczne do utrzymania instytucji diecezjalnych – mówi nowy dyrektor ekonomiczny diecezji. – Dla mnie jest to funkcja przede wszystkim służebna wobec tych, którzy potrzebują pomocy. Wraz z moim zespołem w wydziale chcę odpowiadać na to wszystko, co jest aktualnym zobowiązaniem i wyzwaniem tak, aby było zgodne z prawem oraz służyło dobru wiernych i rozwojowi diecezji – dodaje.

Poprzedni ekonom ks. Tadeusz Stanisławski ze względu na uczelniane obowiązki profesora Uniwersytetu Zielonogórskiego złożył rezygnację ze stanowiska, ale podejmie funkcję referenta wydziału. Natomiast ks. Rafał Tur wraz z nominacją jako ekonom diecezji otrzymał członkostwo w Radzie Kapłańskiej i Kolegium Konsultorów. Pozostaje także szefem Diecezjalnej Księgarni i Hurtowni Św. Antoniego.

Ks. Rafał Tur ma 48 lat, pochodzi z parafii pw. Matki Bożej Gromnicznej w Kożuchowie. Jest absolwentem Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu i kapłanem diecezji zielonogórsko-gorzowskiej od 1998 r.

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama