Bp Socha do lubuskich policjantów: Jako myśl przewodnią waszej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy przekazuję wam słowa natchnione przez Ducha Świętego: "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj".
Inspektor Jarosław Pasterski, komendant wojewódzki policji w Gorzowie Wlkp., podkreśla, że Święto Policji dla policjantów to zwieńczenie ich służby i czas, aby podziękować za to, "co robią każdego dnia, że poświęcają swoje życie, by strzec porządku i bezpieczeństwa w państwie, wypełniając słowa roty ślubowania".
W ostatnim roku szczególnym wyzwaniem była pandemia. - Ogromnym wkładem w to, żeby było bezpiecznie, był także wkład policjantów, którzy pełnili służbę pomimo zagrożenia, które nie było wirtualne, bo ludzie naprawdę umierali. I pomimo to każdy policjant bez wątpliwości wychodził na służbę w celu pomocy ludziom - mówi insp. Pasterski. - Policja miała też ogromy wkład w sprawdzanie osób przebywających na kwarantannie tylko i wyłącznie po to, aby ograniczyć możliwość transmisji koronawirusa. To pomogło, mam nadzieję, wyjść z tej pandemii. Statystyki wskazują, że coraz mniej osób jest zakażonych i chciałbym, żeby tak zostało, choć analizy pokazują, ze możemy mieć kolejną falę. Życzę wszystkim nam, żebyśmy tej kolejnej fali nie doświadczyli.
Przed Mszą św. przedstawiciele Stowarzyszenia "Gorzowska Rodzina Katyńska", którym kierują Alicja i Edward Maroszowie, wraz z kapelanem lubuskiej policji ks. Jerzym Piaseckim złożyli kwiaty pod gorzowskim pomnikiem Ofiar Katynia.
Po Mszy św. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyły się uroczystości związane z wręczeniem medali i awansów zasłużonym policjantkom i policjantom.
Święto Policji, obchodzone 24 lipca, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 1995 roku.
(obraz) |