Nowy numer 38/2021 Archiwum

Apel biskupa diecezji w sprawie szczepień

Bp Tadeusz Lityński: Jako osoba zaszczepiona wiem, że decyzja o szczepieniu przeciw COVID-19 powinna być podjęta w duchu wolności, roztropności i odpowiedzialności.

Publikujemy treść apelu bp. Tadeusza Lityńskiego, ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, dotyczącego szczepień przeciw Covid-19. Apel będzie odczytany w najbliższą niedzielę we wszystkich kościołach diecezji.

Drodzy Diecezjanie,

kierując się wielką troskę o Wasze zdrowie, które – zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia – jest nie tylko brakiem choroby czy niepełnosprawności, ale także stanem dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego, duchowego i społecznego, pragnę zapewnić o mojej modlitwie.

Różne opinie dotyczące szczepień przeciw Covid-19, zarówno ze świata medycznego jak i przestrzeni publicznej, stanowią dla wielu osób trudność w podjęciu decyzji. Jako osoba zaszczepiona wiem, że powinna być ona podjęta w duchu wolności, roztropności i odpowiedzialności. Nota Kongregacji Nauki Wiary na temat moralnej oceny stosowania niektórych szczepionek przeciw Covid, zaakceptowana przez papieża Franciszka, wskazuje, że w obecnym czasie pandemii można korzystać z wszystkich szczepionek uznanych za klinicznie bezpieczne i skuteczne z pełną świadomością, zaś postanowienie o szczepieniu powinno zależeć nie tylko od obowiązku troski o własne zdrowie, ale także od obowiązku dążenia do dobra wspólnego.

Wyrażam nadzieję, że dzięki modlitwie i podejmowaniu właściwych decyzji związanych z zaszczepieniem przeciw Covid-19, wspólnie wyrazimy troskę o ochronę zdrowie nas samych i naszych bliskich.

+ Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 29.07.2021 r.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama