Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Polsko-niemiecka modlitwa o ochronę świata stworzonego

W odpowiedzi na nauczanie papieża Franciszka, 5 września, w Kościele Pokoju we Frankfurcie nad Odrą i Ogrodach św. Franciszka w Słubicach odbył się Światowy Dzień Modlitwy o Ochronę Świata Stworzonego.

Wciąż wzrastamy w świadomości, że wszyscy zamieszkujemy we wspólnym domu jako członkowie tej samej rodziny! – to tylko jedna z wypowiedzi papieża Franciszka, która inspiruje do działania na pograniczu polsko-niemieckim.

– W modlitwie, która miała miejsce w czasie nabożeństwa ekumenicznego w Kościele Pokoju, wykorzystałem tegoroczne orędzie papieża Franciszka o budowaniu świadomej więzi z przyrodą, do bycia lepszymi dla siebie nawzajem, do przemian i do porzucenia konsumpcyjnego stylu życia – wyjaśnia ks. Rafał Mocny, duszpasterz akademicki ze Słubic.

– Uważam, że papież Franciszek nadał bardzo ciekawy kierunek rozwoju dialogowi ekumenicznemu. Wspólna troska o świat łączy nas i pobudza do poszukiwania dróg jedności chrześcijan. W to dzieło wpisuje się nasz Ogród św. Franciszka i dialog z najbliższymi naszymi partnerami z Frankfurtu nad Odrą. To też jest bardzo interesujący program pracy w naszym duszpasterstwie akademickim – dodaje.

Polsko-niemiecka modlitwa o ochronę świata stworzonego   Modlitwa w Kościele Pokoju. Achiwum ks. Rafała Mocnego

W nabożeństwie wziął udział ks. profesor Grzegorz Chojnacki, reprezentujący bp. Tadeusza Lityńskiego, który tego dnia wygłosił także kazanie. Wyraził w nim niezwykle ważną prawdę o tym, że Bóg przemawia do nas dzisiaj poprzez przyrodę i przez każdą jej część, chce nas czegoś ważnego nauczyć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy