Pielgrzymka różańcowa do Rokitna

Relikwie bł. Stefana kard. Wyszyńskiego 2 października uroczyście wprowadzono do rokitniańskiego sanktuarium. Stało się to podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Róż Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka.

Gościem pielgrzymki był ks. Wacław Grądalski, kustosz sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Czczona jest tam Maryja w znaku XV-wiecznej piety, figury Matki Bożej trzymającej martwe ciało Jezusa. – Przyjechałem z siostrzanego sanktuarium, a Rokitno jest mi bardzo bliskie – mówił ks. Grądalski. – Pochodzę z południa Polski, ale moja droga do kapłaństwa zaczęła się w Paradyżu. Choć byłem tam tylko rok, to Maryja w wizerunku rokitniańskim tak wpisała mi się w serce, że bardzo mi pomaga w relacji z Bogiem – dodał. W konferencji przedstawił historię i duchowość skrzatuskiego sanktuarium. – Maryja w Skrzatuszu jest pogodna, pełna spokoju i nadziei wobec cierpienia – mówił, podkreślając wartość ofiarowanego razem z Maryją cierpienia w intencji innych. – Kto kocha, nie marnuje cierpienia – powiedział. Wygłosił także homilię, za którą zgromadzeni podziękowali spontanicznymi oklaskami.

– Przyjechaliśmy odnowić naszą wiarę i umocnić ją w rodzinach, a przede wszystkim, aby Matka Boża Rokitniańska w tych trudnych czasach nam pobłogosławiła – mówi Tadeusz Popławski z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wielkopolskim. W tej parafii jest pięć róż Żywego Różańca, które tworzy niemal sto osób. Wiele z nich należy także do Rycerstwa Niepokalanej i Apostolatu Margaretka, którego celem jest modlitwa za kapłanów. Ale osią ich zaangażowania jest Żywy Różaniec. – Chcielibyśmy, aby w naszej parafii było więcej osób odważnych, żeby decydowali na udział w Żywym Różańcu. Brakuje nam też młodych – mówią Teresa Mydłowska i Marta Pietraniec, zelatorki, czyli liderki róż. – Potrzeba nam takiej modlitwy, bo rodziny się rozpadają, a nasze dzieci trzeba ukierunkować i prowadzić do Boga – dodają.

Pielgrzymka różańcowa do Rokitna   Na uroczystość dotarli też pielgrzymi, idący w każdą pierwszą sobotę miesiąca z Międzyrzecza do Rokitna. Grupę prowadzi ks. Andrzej Oczachowski, proboszcz parafii pw. św. Michała w Nowej Soli. Ks. Tomasz Gierasimczyk /Foto Gość
« 1 2 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..