Nowy numer 42/2021 Archiwum

Caritas dla migrantów i uchodźców

Zielonogórsko-Gorzowska Caritas 7 października przekazała funkcjonariuszom Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej pomoc rzeczową dla migrantów i uchodźców przebywających w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim oraz w jego filii w Wędrzynie.

W pakiecie pomocowym przygotowanym dla 300 osób znalazły się proszki do prania, pasty i szczoteczki do zębów, szampony, żele do kąpieli, dezodoranty, pianki i żele do golenia. - Współpracujemy z Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej już od wielu lat i zawsze mogą na nas liczyć - podkreśla Sylwia Grzyb, rzeczniczka prasowa diecezjalnej Caritas.

- Na wczorajszym spotkaniu z kierownictwem ośrodka dowiedzieliśmy się, że w Krośnie Odrzańskim i Wędrzynie przebywa aktualnie ponad 400 osób. Dzięki ogólnopolskiej zbiórce na rzecz migrantów i uchodźców, która niedawno odbyła się we wszystkich kościołach, pozyskaliśmy środki, dzięki którym możemy zabezpieczyć te osoby. Dziś z naszego magazynu w Zielonej Górze wyruszy pierwszy transport z pomocą. W następnym transporcie chcemy przekazać ciepłą odzież - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama