Nowy numer 42/2021 Archiwum

Uczniowie z Katolika pomogą swojemu koledze z Afryki

Klasa II b z Zespołu Szkół Katolickich w Zielonej Górze zaadoptowała chłopca z Afryki. Uczniowie będą teraz modlić się za swojego rówieśnika, a także razem z rodzicami wspierać go finansowo.

Jak doszło do adopcji chłopa o imieniu Mishek z Kasisi w Zambii? – Nasza szkoła od początku września modli się o nowych uczniów. Rozmawiałam najpierw z dziećmi na ten temat i przyszło mi do głowy, że jak zaadoptujemy dziecko z Afryki, to stanie się ono częścią naszej klasy. Pomysł od razu spodobał się dzieciom – wyjaśnia wychowawczyni Ewa Pogorzelska.

– Następnie przedstawiłam pomysł rodzicom na zebraniu. Mam wspaniałych rodziców, tak jak i uczniów, którzy z radością podjęli ze mną inicjatywę. Zachęcałam też dzieci do tego, aby każdy, kto chce, rezygnując z jakieś swojej przyjemności odkładał miesięcznie 5 zł na to dzieło – dodaje.

W ten sposób Mishek dołączył do klasy II b, ale na tym nie koniec. – W czasie naszych przygotowań, po podjęciu przez wszystkich decyzji, że robimy to razem, wydarzył się prawdziwy cud i do naszej klasy przyszła nowa uczennica – wyjaśnia pani Ewa.

– Czy potrzeba czegoś więcej? Odpowiedź z nieba była błyskawiczna. Pan Jezus powiedział przecież: „Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje” – dodaje z uśmiechem.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama