GN 4/2023 Archiwum

Młodzież modliła się w Rokitnie

W sobotni wieczór w rokitniańskim sanktuarium odbył się Adwentowy Wieczór Młodych. Tematyka spotkania zawierała się w słowach: "Pan jest z tobą".

Adwentowy Wieczór Młodych organizowany jest przez Centrum Diecezjalnych Dni Młodzieży. Tym razem uczestniczyło w nim ponad 200 osób. - Cieszę się, widząc tak wielu młodych ludzi. Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili sobotni wieczór, by móc tu przyjechać, księżom za dzisiejszą posługę, ale przede wszystkim wam, młodym. To piękne modlić się szerokim gronem, szczególnie w tak trudnym dla nas czasie - mówił do zgromadzonych ks. Damian Drop, referent Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży.

Również młodzież cieszyła się z udziału w wydarzeniu. - Mogę spotkać tu ludzi, którzy tak samo jak ja wierzą i żyją nadzieją. Będąc w sanktuarium, mam okazję do wyjątkowej adoracji, ponieważ pełnej moich rówieśników. Bóg przychodzi do nas w swoim słowie i każdym uśmiechu drugiego człowieka, w konferencji i podczas spowiedzi świętej, która tutaj ma wyjątkowy charakter - mówi Magda Karwacka z parafii katedralnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Podczas konferencji ks. Łukasza Żołubaka z parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gubinie młodzież rozważała cztery postaci biblijne, które swoje życie zawierzały Bogu, także w przeciwnościach: Izaaka, Gedeona, Dawida i Maryję. - Poczułem, że słowa księdza, a także późniejsze świadectwa są skierowane do mnie. Odnajdywałem w nich siebie; widocznie właśnie ich najbardziej potrzebowałem - mówi Kacper Panek, lektor i oazowicz z Gorzowa Wielkopolskiego. - Wiele osób mogło dziś modlić się z nami, lecz zostały w domach, gdyż wszystko inne było dla nich ważniejsze. Szkoda, ponieważ ten czas to chwila spotkania z Bogiem i samym sobą, swoimi problemami i przeżyciami. A do tego ze znajomymi, z którymi nie widujemy się na co dzień - dodaje.

Adwentowy Wieczór Młodych odbywa się co roku w dwóch miejscowościach jednocześnie: w Rokitnie dla młodzieży z Gorzowa Wielkopolskiego, Międzyrzecza i okolic oraz w Grodowcu dla osób z Zielonej Góry, Żagania i okolic. Tak też było i tym razem.

Młodzież modliła się w Rokitnie   Młodzież przybyła głównie z północnej części diecezji, m. in. z Gorzowa Wielkopolskiego, Międzyrzecza, Krzeszyc, Zbąszynka, Świebodzina, Sulęcina, Strzelec Krajeńskich i Rzepina. Aleksandra Bedka
« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy