Nowy numer 26/2022 Archiwum

Caritas diecezji zielonogósko-gorzowskiej zaprasza na Dzień Dobra

Przypadająca 24 kwietnia Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. W tym roku będzie obchodzona jako Dzień Dobra.

W tym dniu odbędą się pikniki, warsztaty, pokazy, biegi i koncerty. - Wszystko po to, aby pokazać, jak dużo dobra dzięki wolontariuszom Caritas wydarza się na co dzień - zauważa Sylwia Grzyb, rzecznik diecezjalnej Caritas.

- Wojna w Ukrainie nadała przygotowaniom do tego święta nowy kontekst. Przeprowadzone w Dniu Dobra kwesty pomogą m.in. w utrzymaniu placówek dających schronienie uchodźcom. Wiele z wydarzeń Dnia Dobra będzie miało charakter integracji z naszymi gośćmi z Ukrainy. Chcemy się z nimi jak najlepiej poznać i zaprzyjaźnić, by mogli się u nas poczuć rzeczywiście jak w domu - dodaje.

Nasza diecezjalna Caritas włącza się w ogólnopolskie obchody Dnia Dobra we współpracy z Urzędem Miasta Zielona Góra, Fundacją Warto jest Pomagać, Lubuskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża, Polskim Komitetem Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. - Przy organizacji  pomogą nam wolontariusze szkolnych kół Caritas wraz ze swoimi opiekunami oraz wolontariusze wyżej wymienionych organizacji - wyjaśnia rzecznik.

Centralnym wydarzeniem w naszej diecezji będzie uroczysta Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze w intencji pokoju na Ukrainie. - Po Eucharystii na placu między kościołem a filharmonią odbędzie się event charytatywno-społeczny. Chcemy, aby w tym dniu nastąpiła integracja mieszkańców z uchodźcami wojennymi z Ukrainy, których bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Jest to dzień Świąt Wielkanocnych dla mieszkańców Ukrainy, dlatego chcemy, by w tym dniu nie czuli się sami, aby ten świąteczny czas przeżyć razem - podkreśla Sylwia Grzyb.

Plan Dnia Dobra:

  • 9.30 – Msza św. kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze
  • 11.00-13.30 – event charytatywno-społeczny i spotkanie wielkanocne z udziałem uchodźców wojennych z Ukrainy
  • 13.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama