Nowy numer 26/2022 Archiwum

Przed nami X Diecezjalna Pielgrzymka Motocyklistów do Rokitna

Już po raz dziesiąty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania w Rokitnie. Tegoroczna pielgrzymka motocyklistów odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia.

Uczestnicy wydarzenia spotkają się o godz. 13.00 przy świebodzińskiej figurze Chrystusa Króla. Stamtąd wyruszą wspólnie na motocyklach do sanktuarium w Rokitnie, gdzie o godz. 15.00 odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia i wezmą udział we Mszy św. Po jej zakończeniu nastąpi obrzęd pobłogosławienia motocykli oraz braterska agapa.

- Warto się wybrać nie tylko dlatego, że to jubileuszowa pielgrzymka. Przede wszystkim dlatego, że od samego początku motocykliści przywożą na tę pielgrzymkę wszystkie życiowe sprawy. Na jednej z pierwszych byliśmy świadkami zaręczyn, kiedy pewien kawaler oświadczył się swojej narzeczonej i do tej pory są szczęśliwym małżeństwem. Była taka pielgrzymka, na której obchodziliśmy 25. rocznicę ślubu, a niedawno motocykliści chrzcili swoje dziecko - wyjaśnia ks. Jarosław Zagozda, który zaprasza wszystkich motocyklistów do wspólnej modlitwy.

- Przyjedźmy zawierzyć Matce Bożej Cierpliwie Słuchającej wszystkie nasze codzienne radości i troski - dodaje.

Zobacz jak było w zeszłym roku: TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama