Nowy numer 32/2022 Archiwum

Może całą rodziną?

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Gorzowie Wielkopolskim nie zakończyła się wraz z procesją przy katedrze. Dalszym ciągiem było rodzinne świętowanie „40 lat minęło”.

Stało się tak w związku z przypadającym w tym roku 40-leciem Gorzowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Spotkanie było z jednej strony okazją do podziękowania za minione lata, a z drugiej – zachętą do pielgrzymowania w tym roku.

– Chyba nie ma w Gorzowie rodziny, w której choć jedna osoba by nie pielgrzymowała. To przecież tysiące osób, które wyruszyły w drogę: ludzi świeckich, sióstr zakonnych i księży, ze śp. ks. Witoldem Andrzejewskim na czele, który rozpoczął to dzieło – wyjaśnia ks. Krzysztof Kolanowski, przewodnik gorzowskiej pielgrzymki.

A przygotowania do tegorocznego wędrowania dobiegają końca. – Trasa już przejechana. Dopinamy tylko szczegóły i czekamy na 31 lipca. Kolejnym dziękczynieniem za 40 lat pielgrzymki będzie dzień 1 sierpnia. Do wspólnego świętowania zapraszamy do sanktuarium w Rokitnie – zapowiada ks. Kolanowski, zachęcając do zapisywania się na pielgrzymkę. – To wyjątkowe rekolekcje w drodze, gdzie człowiek może doświadczyć wspólnoty braci i sióstr oraz spotkać się z Bogiem – mówi.

Wiele osób obecnych na placu katedralnym uczestniczyło choć raz w pielgrzymce. – To niezapomniane doświadczenie, które bez wątpienia zostaje na całe życie – przekonuje Julia Kałużna, która na festyn przyszła z rodziną. – Rozmawiałam dziś z mężem, że jak dzieci podrosną, to może całą rodziną pójdziemy do Matki Bożej – dodaje. Zapisy trwają do 20 lipca. Szczegóły na: www.pielgrzymkagorzowska.diecezjazg.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama