Nowy numer 32/2022 Archiwum

Kluczem trzy miłości

– Być z Bogiem w prawdziwej relacji. Być z Bogiem jako człowiek wierzący to realizować pierwsze przykazanie. Tak jest wtedy, gdy między Jego a naszą twarzą nie ma nic innego – podkreślił o. Adam Szustak OP.

Twarzą w twarz z Bogiem – to hasło trzydniowych rekolekcji, które od 22 do 24 czerwca w gorzowskiej parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego głosił znany dominikanin. Rekolekcje każdego dnia rozpoczynały się Mszą św.

– Kochani, dopóki człowiek nie zrozumie, że nie widzi, to się nie nawróci. Ja ciągle słyszę pytanie: „Ojcze, dlaczego moje życie wygląda tak jak wygląda?”. Początkiem nawrócenia jest uświadomienie sobie, że potrzebujemy kogoś, kto widzi i kto nam wytłumaczy, na czym to nawrócenie polega – mówił kaznodzieja. – Kluczem do życia są trzy miłości. Miłość do Pana Boga, miłość do drugiego człowieka i miłość do samego siebie. Chciałbym, abyśmy przez te trzy dni spojrzeli w tych trzech kierunkach. Gdy uświadomimy sobie, że nie widzimy, to możemy się od Jezusa nauczyć, jak patrzeć. Żeby nasze życie rzeczywiście wydawało dobre owoce, to ktoś nam musi wytłumaczyć, jak kochać Boga, jak kochać bliźniego i jak kochać samego siebie – dodał.

W rekolekcjach wzięli udział nie tylko gorzowianie. Niektórzy, jak chociażby Paweł Konsur, przyjechali aż z Zielonej Góry. Przekonuje, że było warto. – To dla mnie czas zatrzymania i spojrzenia na siebie w trzech ważnych perspektywach. Jeśli nie pokocham siebie, nie pokocham też innych na wzór miłości Boga Ojca do mnie. Wczoraj coś się we mnie zapaliło, a dzisiaj jestem ponownie, aby płonęło to pełnym blaskiem – mówił Paweł. – Coś poświęcam, aby coś zyskać. Jezus poświęcił samego siebie, abyśmy zyskali życie wieczne – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama