Nowy numer 47/2023 Archiwum

Zielona Góra. Koncert "Nie wolno ci zapomnieć"

Po dźwięku miejskich syren, przypominających o Godzinie "W", 1 sierpnia rozpoczął się koncert w 78. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

Przed gmachem Filharmonii Zielonogórskiej zabrzmiały powstańcze piosenki, a także śpiewana poezja Krystyny Krahelskiej, Cypriana Kamila Norwida, Adama Asnyka i Agnieszki Osieckiej. Wystąpili wokaliści: Michał Sobierajski, Basia Pospieszalska, Sandra Hohfeld-Sykulska, Sylwia Zasempa-Budniak z towarzyszeniem muzyków: Łukasza Belcyra, Grzegorza Sykulskiego, Piotra Kołacza i Piotra Budniaka.

Koncert zorganizowała Fundacja i Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Zielonej Górze. - Z okazji rocznicy wybuchu powstania warszawskiego robimy to pierwszy raz, ale kilka lat z rzędu organizowaliśmy już koncerty z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - mówi Marta Cielińska-Idziak, pełnomocnik fundacji Civitas Christiana. - Zawsze towarzyszy nam hasło: „Ocalić od zapomnienia”. Chcemy, aby to, co wydarzyło się w historii, żyło w nas, poruszało nas, żeby nas zachęcało do dalszych refleksji i zastanowienia się nad tym, co poruszyło warszawiaków, żeby zawalczyć o niepodległość - dodaje.

Koncert zrealizowano przy współpracy z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury i sfinansowano z budżetu miasta Zielona Góra. Patronat honorowy nad koncertem objęli wojewoda lubuski i prezydent miasta Zielona Góra.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy