Nowy numer 39/2022 Archiwum

List prezydenta RP do nowego biskupa

Prezydent Andrzej Duda z okazji święceń biskupich bp. Adriana Puta przesłał okolicznościowy list. Publikujemy jego treść.

Ekscelencjo, Księże Biskupie! Proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje z okazji otrzymania święceń biskupich. W dniu uroczystej sakry, która odbywa się w czcigodnej zielonogórskiej konkatedrze pw. św. Jadwigi Śląskiej, gdzie dotychczas pełnił Ksiądz urząd proboszcza, przesyłam życzenia wielu łask Bożych, a także pełni sił ducha i ciała do dalszego owocnego posługiwania Kościołowi oraz mieszkańcom ziemi lubuskiej i dolnośląskiej.

Wywodząc się z lokalnej wspólnoty wiernych oraz mając bogate doświadczenie, zdobyte przez osiemnaście lat pracy duszpasterskiej wśród świeckich w różnych miejscowościach diecezji, miał Ekscelencja sposobność doskonale zaznajomić się z jej specyfiką, realiami i środowiskiem społecznym. Od młodości uczestnicząc w Ruchu Światło-Zycie, a w ostatnich latach kierując jego lokalnymi strukturami, zgromadził też Ksiądz Biskup wszechstronną wiedzę o potrzebach i wyzwaniach współczesnego laikatu. Znalazło to również wyraz i teologiczne pogłębienie w pracy badawczej, poświęconej posoborowym ruchom odnowy w tutejszym regionie. W osobie Ekscelencji diecezja zielonogórsko-gorzowska otrzymuje więc pasterza, który „zna swoje owce i one go znają”. Ufam, że okaże się to cenne i pomocne w pełnieniu misji wspierania Biskupa Ordynariusza w kierowaniu Kościołem partykularnym.

Raz jeszcze gratulując Księdzu Biskupowi, z serca życzę wszelkiej pomyślności w codziennej posłudze na nowo obejmowanym zaszczytnym i odpowiedzialnym urzędzie.
Szczęść Boże w posłudze duszpasterskiej!

Z wyrazami szacunku i sympatii.

(podpis)

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy