GN 4/2023 Archiwum

Nowi kustosze w Rokitnie i w Grodowcu

W Kurii Biskupiej w Zielonej Górze bp Tadeusz Lityński 19 sierpnia wręczył dekrety nowym kustoszom sanktuarium w Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu oraz sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Nowym kustoszem sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie został ks. Marcin Kliszcz (dotychczasowy kustosz w Grodowcu).

Natomiast grodowieckim sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei pokieruje ks. Radosław Horbatowski, który był proboszczem w Kwielicach. Tutaj z kolei administratorem został mianowany ks. Jacek Golombek.

Jak już wcześniej informowaliśmy, dotychczasowy kustosz rokitniańskiego sanktuarium ks. Piotr Bortnik został nowym proboszczem zielonogórskiej parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej.

Zmiany, jak poinformował bp Lityński na swoim profilu społecznościowym, związane są z sakrą bp. Adriana Puta, który dotychczas był proboszczem zielonogórskiej konkatedry, a wkrótce zamieszka w Gorzowie Wlkp. 19 sierpnia bp Lityński mianował bp. Puta wikariuszem generalnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy