Nowy numer 5/2023 Archiwum

Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka do Rokitna już w sobotę

W najbliższą sobotę 1 października w diecezjalnym sanktuarium w Rokitnie spotkają się osoby zaangażowane w Żywy Różaniec oraz zrzeszone w Apostolacie Margaretka.

Żywy Różaniec to wspólnota modlitewna, której członkowie w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat podejmują systematyczną modlitwę różańcową, zwłaszcza w intencjach wskazywanych każdego miesiąca przez Ojca Świętego. - Stowarzyszenie Żywego Różańca zrodziło się z inicjatywy Pauliny Jaricot w Lyonie w 1826 r. Szybko zyskało aprobatę Kościoła i rozwinęło się w wielu krajach. Członkowie stowarzyszenia zobowiązują się do codziennego odmawiania jednej dziesiątki Różańca - wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

- Natomiast Apostolat Margaretka zrzesza osoby modlące się za kapłanów. Powstał w Kanadzie w 1981 roku. Jego podstawową komórkę stanowi tzw. margaretka - grupa modląca się w intencji konkretnego księdza. Tworzy ją siedem osób - podobnie jak siedem płatków składa się na kwiat margaretki - które zobowiązały się do modlitwy za wybranego księdza, każda w jednym dniu tygodnia - dodaje.

Program wydarzenia:

  • 10.00 – Różaniec z procesją ze sztandarami w rokitniańskich ogrodach
  • 11.15 – Katecheza o Różańcu
  • 12.00 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Adriana Puta

Po Mszy św. poczęstunek dla pielgrzymów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy