Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Błogosławieństwo do posługi precentorki w zielonogórskiej konkatedrze

W zielonogórskiej konkatedrze 24 października bp Adrian Put udzielił błogosławieństwa dwunastu kobietom do posługi precentorki.

Pięć pań pochodzi z parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze, sześć z parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Koźli i jedna z parafii św. Marcina w Świdnicy. Od tej pory będą pełniły funkcję precentorek. - Do ich zadań będzie należeć głównie koordynacja liturgicznej posługi kobiet oraz włączanie się do funkcji i posług przewidzianych dla kobiet - usłyszeli w komentarzu wierni, którzy uczestniczyli we Mszy św.

Mszy św. przewodniczył bp Adrian Put. – Dzisiaj nasze siostry zostaną wyznaczone błogosławieństwem do pełnienia szczególnej funkcji w Kościele. W tym jednym pojęciu precentorki jest tak wiele ukryte, że trzeba byłoby każdą z tych posług omówić szerzej bo to i komentarze, i liturgia modlitwy wiernych, i służba darów, i służba ładu i służba procesyjna – mówił biskup.

Biskup podkreślił, że każdy człowiek ochrzczony jest zaproszony do zaangażowania w liturgię. – Te nasze siostry odpowiedziały na to zaproszenie. Dzisiaj są nie tylko po to, aby otrzymać błogosławieństwo, ale być też znakiem wyraźnego zaproszenia dla każdego z nas. Bo moi drodzy liturgia dotyczy każdego ochrzczonego człowieka. Każdy kto jest ochrzczony na mocy tego sakramentu jest także wezwany i zaproszony do miłości i oddawania chwały panu Bogu – dodał.

Więcej na ten temat w wydaniu Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego na 6 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy