GN 4/2023 Archiwum

Często to jedyne Pismo

Co robić, 
aby młodzi 
poznali Dobrą Nowinę? Stara się o to Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło–Życie.

Diakonia to służba. – W charyzmacie naszej diakonii jest pokazywanie ludziom na różne sposoby, że warto wierzyć w Boga i żyć wartościami chrześcijańskimi – wyjaśnia ks. Paweł Grzesiak, moderator DDE.


W realu i internecie 


Ewangelizacja na Diecezjalnych Dniach Młodzieży, głoszenie Dobrej Nowiny w szkole czy posługa na rekolekcjach to tylko kilka przykładów działalności tej konkretnej diakonii. – Podejmujemy się różnych funkcji, dlatego każdy ma szansę rozwijać swój charyzmat – wyjaśnia Małgorzata Jakubowska, która zajmuje się mediami społecznościowymi. – Na naszym profilu na Facebooku lub Instagramie można znaleźć rozważania Ewangelii na każdą niedzielę. Bardzo ciekawą inicjatywą jest chociażby akcja #KuKrańcom. Zachęcamy w niej uczestników, animatorów, księży, rodziny i wszystkich zainteresowanych do podzielenia się swoim świadectwem z przeżytych rekolekcji. Z doświadczenia wiemy, że jest to bardzo ubogacające i działa cuda! – dodaje.


Za teatr w diakonii jest odpowiedzialna z kolei Maja Matyasz z Gorzowa Wlkp. – Pan Bóg spełnił przez to moje marzenie, bo zawsze chciałam pracować w teatrze – uśmiecha się. – Przygotowujemy krótkie przedstawienia ewangelizacyjne, które najczęściej można zobaczyć podczas Diecezjalnych Dni Młodzieży. Bazujemy na wydarzeniach z codziennego życia, które później przenosimy na scenę, aby pokazać, że Pan Bóg jest, działa i podnosi nas z różnych trudnych sytuacji. W ten sposób mogę wykorzystywać swój talent na chwałę Bogu – dodaje.


« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy