Nowy numer 48/2022 Archiwum

Diecezjalna Caritas otrzymała statuetkę "Społecznik Roku 2022"

W Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, 21 listopada, lubuski wojewoda Władysław Dajczak wręczył statuetkę "Społecznik Roku 2022". Jedna z nich trafiła do diecezjalnej Caritas.

„Społecznik Roku” - to nagroda wojewody lubuskiego. Jego celem jest promowanie działań w pomocy społecznej, wspierania rodziny i pieczy zastępczej. Mottem tegorocznej edycji były sentencja Phila Bosmansa: "Nie chowaj się, są ludzie, którzy Cię potrzebują”.

W tym roku w kategorii „Działania na rzecz środowiska lokalnego” doceniono Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Zielonej Górze za wsparcie udzielane seniorom i obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Natomiast w kategorii: „Przyjaciel roku” wyróżniono Tomasza Szurkało, który jest właścicielem Kwiaciarni i Hurtowni Kwiatów TIM w Gorzowie Wielkopolskim za działania wolontarystyczne na rzecz społeczności gorzowskiego Domu Pomocy Społecznej nr 1 im. Marie Juchacz.

W trzeciej kategorii „Szczególne osiągnięcia w pomocy społecznej” doceniono Katarzynę Rucioch – kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku za działania na rzecz mieszkańców Gminy Zbąszynek w szczególności seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

Poza tym uhonorowano także Zespół Koordynatorów Pracy Socjalnej Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie. To Monika Sułkowska, Lucyna Jastrzębska i Anna Stefanów. Panie doceniono  za kompleksowe działania wspierające obywateli Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Diecezjalna Caritas otrzymała statuetkę "Społecznik Roku 2022"   Laureatom pogratulował obecny na uroczystości bp Adrian Put. Kamil Lewera /Radio Plus
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy