Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Na ważne pytania

„Jakim określeniem nazwał Jezus Nikodema?”, „W jaki sposób, zgodnie z nakazem Pana, dokonuje się przekazywanie Ewangelii?”, „Jakie trzy greckie słowa są używane na określenie miłości?”. Czy to wiecie? Oni tak!

Mowa o uczestnikach XXXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej, której etap diecezjalny odbył się 12 stycznia w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein w Zielonej Górze.

Teologiczne zmagania w tym roku przebiegały pod hasłem „Bóg jest miłością objawioną w Słowie”. – Uczniowie mieli okazję zapoznać się z tekstami biblijnymi mówiącymi o Bożej miłości i z kluczowymi wypowiedziami Magisterium Kościoła związanymi z teologią prawdy o Bożej miłości objawionej w Piśmie Świętym i w Jezusie Chrystusie – wyjaśnia ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w kurii w Zielonej Górze.

W diecezjalnym etapie wzięło udział 35 uczniów z 17 szkół ponadpodstawowych. Najlepszą trójkę, która pojedzie w kwietniu na finał ogólnopolski, wyłonił 45-minutowy etap pisemny. Na najwyższym miejscu podium stanęła Barbara Ochman z I LO w Żarach. Drugie miejsce zajął Paweł Krzesik z III LO w Zielonej Górze, a trzecie – Weronika Razun z LO w Żaganiu. Młodzi nie żałują czasu poświęconego na przygotowania. – Jestem osobą wierzącą, ale chcę rozwijać swoją wiedzę w zakresie religii i teologii. Wbrew pozorom to są ciekawe tematy – wyjaśnia Paweł. – Temat tej olimpiady, czyli wielka miłość, jaką Bóg obdarował człowieka, bardzo mnie interesuje. Teologia daje odpowiedzi na wiele ważnych pytań, które każdy z nas sobie zadaje – podkreśla.

Po raz pierwszy w olimpiadzie wzięła udział Barbara Ochman. I od razu z sukcesem. Namówił ją tata, który jest katechetą. – Encyklika Benedykta XVI nie była łatwą lekturą, ale warto było ją przeczytać – mówi Basia. – Przygotowanie do olimpiady poszerzyło moją wiedzę, a także bliżej poznałam Boga – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy