Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Siedmiuset po nadzieję

Co prawda, Bieg do Pustego Grobu dopiero w Poniedziałek Wielkanocny, ale zapisy już ruszyły. Warto już teraz zanotować tę datę w kalendarzu.

W poprzednich latach byli to św. Józef, św. Ojciec Pio czy św. Jan Paweł II. W tym roku patronem biegu będzie św. Michał Archanioł. – Ten patronat nie jest przypadkowy – zauważa kapucyn o. Grzegorz Marszałkowski, inicjator i organizator biegu.

– Święty Michał Archanioł to patron ostatniego kościoła na trasie naszego biegu. Jest również patronem Ukrainy, za którą modlimy się codziennie. Jest to także odpowiedni orędownik na czas walki ze złem, która toczy się na naszych oczach i z naszym udziałem. Chcemy wziąć udział w dobrych zawodach i po dobrej stronie – prawdy, dobra i pokoju. Pragniemy być zawsze po stronie Boga, Jezusa zmartwychwstałego. Chcemy być po stronie życia – dodaje.

Warto zapisać się już teraz, nie tylko dlatego, że do 3 lutego obowiązuje niższe wpisowe. Limit tegorocznego biegu to 700 osób, a już zapisało się ponad 200. Dochód z niego jest przeznaczony głównie na cele charytatywne, m.in. na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie. Nowosolski Bieg do Pustego Grobu przez dobrych kilka lat wyrobił już swoją markę i zapewne nie zabraknie chętnych, którzy po raz pierwszy, a może i kolejny, wystąpią w biegu dla wierzących i wątpiących, sportowców i amatorów, starszych i młodszych, kobiet i mężczyzn. – Warto wziąć udział właśnie w tym wielkanocnym biegu w dobie zawłaszczania świąt chrześcijańskich przez świat komercyjny – podkreśla kapucyn. – To nie są magiczne święta gastronomii i zakupów, ale święta chrześcijańskie, które skupiają nas wokół Jezusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Ten bieg jest również próbą pochylenia się nad pustym grobem i refleksją nad nadzieją chrześcijańską. Zastanowieniem się, czy jest we mnie jeszcze taka nadzieja? – dodaje. Szczegóły dotyczące zapisów: nowasol.kapucyni.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy