Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Trwają przygotowania do letniego obozu stypendystów FDNT w Zielonej Górze

Na wakacje do Winnego Grodu przyjadą stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" z całej Polski. Mimo że do spotkania pozostało trochę czasu, już trwają intensywne przygotowania.

We wtorek 25 stycznia do Zielonej Góry przyjechał ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Zarządu Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", i ks. Łukasz Nycz, wicedyrektor ds. formacji stypendystów. Wszystko po to, aby spotkać się z przedstawicielami diecezji, miasta i Uniwersytetu Zielonogórskiego. – Mamy już ustalony plan, co w trakcie obozu znajdzie się w programie – wyjaśnia ks. Łukasz Malec, opiekun stypendystów w naszej diecezji.

– Oczywiście wszystko rozpocznie się Mszą św., której będzie przewodniczył bp Tadeusz Lityński. Tego pierwszego dnia będzie czas na zwiedzanie miasta, a wieczorem odbędzie się czuwanie modlitewne. Podczas kolejny dni odbędzie się forum studenckie, w trakcie którego nie zabraknie ciekawych wykładów, spotkań w grupach i konwersatoriów. Będzie też dzień skupienia w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. W niedzielę przewidziany jest pobyt stypendystów w zielonogórskich parafiach, gdzie będą dawać świadectwo, aby mogli spotkać się z tymi, którzy wspierają stypendystów podczas corocznej zbiórki – dodaje.

Jeden dzień przewidziany jest także na wycieczki w regionie, żeby mogli poznać województwo lubuskie. – Studenci będą mieli do wyboru trzy grupy. Będą mieli okazję albo wypocząć nad jeziorem w Lubniewicach, albo zwiedzić Żagań, albo udać się do Parku Mużakowskiego – wyjaśnia duszpasterz diecezjalnych stypendystów.

Przypomnijmy, że studenci przyjadą do Zielonej Góry od 5 do 11 lipca. – Jesteśmy wdzięczni Urzędowi Miasta w Zielonej Górze i władzom Uniwersytetu Zielonogórskiego, które wychodzą do nas z wielką otwartością wychodzą. W czasie tych spotkań udało nam się zabezpieczyć noclegi, wyżywienie, transport. Cieszymy się, że to wydarzenie łączy kilka środowisk. To na pewno będzie czas na promocję Zielonej Góry – wyjaśnia ks. Łukasz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy