Nowy numer 23/2023 Archiwum

Chcą nieść światu pokój i dobro

Dziś w zielonogórskiej parafii pw. św. Franciszka z Asyżu odbył się dzień skupienia dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich dla wspólnot z Zielonej Góry, Nowej Soli i Żar.

Modlitewne zatrzymanie rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem o. Marka Sendora OFMConv, który opiekuje się miejscową wspólnotą. Później były adoracja Najświętszego Sakramentu, Droga Krzyżowa i spotkanie braterskie.

- Dzisiaj przeżywamy dzień skupienia, który jest szczególnym czasem zatrzymania na modlitwie. Takie spotkanie odbywa się w Wielkim Poście, a także we wrześniu, na święto bł. Anieli Salawy, która jest naszą patronką - wyjaśnia Krystyna Pulczyńska-Mądry, siostra przełożona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich przy parafii pw. św. Franciszka w Zielonej Górze. - Naszym charyzmatem jest przede wszystkim życie według Ewangelii na wzór św. Franciszka, który tak kochał Pana Jezusa, że poświęcił mu całe swoje życie. Chcemy przede wszystkim nieść światu pokój i dobro, które jest tak bardzo potrzebne w dzisiejszym czasie - dodaje.

Wspólnota spotyka się w każdą sobotę (oprócz pierwszej) po porannej Mszy św. Wciąż można dołączyć!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast