Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Nasz diecezjanin wśród laureatów Nagrody Wolności Słowa

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało Nagrodę Wolności Słowa. Wśród laureatów jest nasz diecezjanin. To ksiądz pochodzący z Lubska.

Uroczysta gala odbyła się 14 marca w Domu Dziennikarza w Warszawie. Do konkursu zakwalifikowano 306 prac.

Nagroda przyznawana jest za publikacje w obronie demokracji i praworządności, demaskujące nadużycia władzy, korupcję, naruszanie praw obywatelskich, praw człowieka ufundowana przez Zarząd Główny SDP.

Główną nagrodę otrzymała Ewa Stankiewicz-Jorgensen za reportaż telewizyjny "Stan zagrożenia" wyemitowany w TVP 1.

Wśród laureatów wyróżniono dyrektora wrocławskiego biura Pomoc Kościołowi w Potrzebie - ks. dra Andrzeja Paś za dwie prace opublikowane w "Naszym Dzienniku": "Czasy ostateczne" (4.01.2021) oraz "Kraina grozy" (28.09.2021). - Dla mnie osobiście to wielkie wyróżnienie, ale zarazem cieszę się, że kapituła SDP doceniła problematykę, którą opisałem w artykułach. Los prześladowanych i cierpiących chrześcijan w różnych częściach świata, którzy każdego dnia muszą walczyć o podstawowe prawa człowieka - podkreśla ks. Andrzej Paś.

- Będąc w tych miejscach: Syrii, Iraku czy na Ukrainie - moi bohaterowie wciąż powtarzali: Bądź naszym głosem! Opowiedz naszą historię światu. Więc to zrobiłem. Ta nagroda jest dla nich! - dodaje.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy