Nowy numer 23/2023 Archiwum

Nowe miejsce, nowy projekt

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko-
-Gorzowskiej ma nową siedzibę. Świadczy pomoc materialną, prawną i psychologiczną.

Do centrum przy ul. Dworcowej 21 w Zielonej Górze mogą zgłaszać się osoby, które przyjechały do Polski i nie wiedzą, jak odnaleźć się w gąszczu przepisów, albo po prostu potrzebują pomocy.

– Projekt jest skierowany głównie do uchodźców uciekających przed wojną w Ukrainie, ale także do wszystkich cudzoziemców, którzy znaleźli się na terenie naszej diecezji i potrzebują wsparcia – wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas. 


W nowym miejscu Caritas rusza z inicjatywą „Integracja i pobyt”, przeznaczoną dla cudzoziemców w związku z wojną w Ukrainie, która jest dofinansowana ze środków Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji. – Głównym celem projektu jest doradztwo i pomoc w kwestiach legalizacji pobytu i wsparcie psychologiczne 
– wyjaśnia Natalia Prymak z Caritas, Ukrainka, która 
od lat mieszka w Polsce. Ponad rok od wybuchu wojny w Ukrainie do diecezjalnej Caritas wciąż zgłasza się wielu jej rodaków. – Najwięcej osób przychodzi do nas po żywność, buty i odzież – wyjaśnia. 


Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom wcześniej mieściło się przy ul. Bema. Placówka działa już od ćwierć wieku i od początku współpracuje z Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast